Kaip specialistas podologas dirbsite prie pacientų kojų iki dešimties valandų per dieną, maždaug 1800 valandų per metus. Svarbiausias „įrankis“ yra jūsų rankos. Koncentruotas darbas su kojom reikalauja daug jėgos ir ištvermės, o tai taip pat įtempia rankų, pečių ir kaklo raumenis. Sulenkta laikysena ir sunkus rankų darbas daro savo: įtampa, rankų ir nugaros skausmai. Ilgainiui kyla nuolatinių pažeidimų ir rizikų, tokių kaip riešo kanalo sindromas. Tačiau tai galima išvengti sąmoningai ir ergonomiškai naudojant rankas.

Mūsų rankos yra anatominis šedevras. Ranką sudaro 27 atskiri kaulai, daugiau nei 30 raumenų ir sausgyslių, nervų ir kraujagyslių. Dėl savo subtilios struktūros su plonais kaulais ir mažais apsauginiais raumenimis bei riebaliniais audiniais rankos yra lengvai pažeidžiamos. Kasdien patiriamas didelis streso lygis dažnai sukelia nusiskundimų dėl nusidėvėjimo. Tai nenuostabu, nes visą gyvenimą mūsų pirštai sulenkiami ir ištiesinami maždaug 25 milijonus kartų.

Riešo kanalo sindromas atsiranda dėl nuolatinio per didelio krūvio ar spaudimo nervų takams nuo dilbio iki plaštakos. Moterys dėl siauresnių riešų kenčia nuo trijų iki keturių kartų dažniau nei vyrai. Vidurinis nervas, valdantis sensorinius ir motorinius rankos gebėjimus, yra suspaustas susiaurėjusiu riešo kanalu. Tai savo ruožtu gali sukelti nykščių ir pirštų dilgčiojimą, tirpimą ir skausmą, taip pat tolimesnę žalą.

Artrozė yra tipiškas kaulų galų kremzlės nusidėvėjimo požymis ir gali atsirasti bet kuriame sąnaryje. Dažniausiai pažeidžiamas nykščio balnelio sąnarys.

Tenosinovitas, geriau žinomas kaip sausgyslių uždegimas, pirmiausia pasireiškia kaip traukiantis, veriantis riešo ir pirštų skausmas.

Norint, kad tokios problemos ir ligos neišsivystytų ilgainiui, kiekvienam pedikiūrininkui ir podologui dar svarbiau atkreipti dėmesį į darbo ergonomiką.

Klausimas apie požiūrį


Sėdima darbo padėtis – tai plaštakų, rankų ir nugaros raumenų įtempimas. Todėl, norint išvengti šalutinio žalos, perkant instrumentus, darbo kėdes sau ir klientui verta atkreipti didelį dėmesį į ergonominius aspektus. Darbo kėdė, skatinanti dinamišką sėdėjimą, ir kliento kėdė, leidžianti dirbti net stovint, yra ergonomiškos kasdienės praktikos pagrindas.

Svarbus laikysenos klausimas yra rankų ir įrankių padėtis. Reikalingos abi rankos, nes viena palaiko, o kita dirba. Rekomenduojame visada laikyti „apvalią rankų padėtį“, kad apsaugotumėte rankas ir riešus. Tai leidžia lengvai dirbti iš šono, pavyzdžiui trumpinant nagus.

Dirbdami kampuose ir nagų raukšlėse, jūs turėtumėte sėdėti kuo arčiau pėdos. Smulkaus kampo žnyplės palengvina tikslų ir kontroliuojamą pjovimą. Kaire ranka galite palaikyti pėdą ir kojų pirštus.

Norint atlikti ypač smulkų ir subtilų darbą su skalpeliu ar kit
ų įrankiu, turėtumėte dirbti su vadinamąja tikslia rankena. Instrumentas laikomas nykščiu ir rodomuoju pirštu, kaip pincetas. Tai leidžia atlikti didelio tikslumo reikalaujančius darbus ir, pavyzdžiui, kontroliuojamai laikyti mažesnius įrankius.

Patikimas išlaikymas ir optimalus galios perdavimas

Įrankių pasirinkimas taip pat gali turėti lemiamą įtaką rankų apkrovai. RUCK įnešė naujovišką indėlį prie to, sukurdamas savo įrankių asortimentą su ergonomiškomis rankenomis. Unikali trapecijos formos RUCK trapecinių įrankių rankenų forma užtikrina tolygesnį spaudimo pasiskirstymą ant pirštų ir delno.

Iki šiol žnyplėms ir įrankiams buvo paplitę suapvalinti rankenos profiliai. Problema: sugriebimo ranka remiasi tik į ploną paviršių išilgai žnyplių „šlaunelių“. Su kiekvienu veiksmu šiam nedideliam plotui reikia pritaikyti didžiulę jėgą, o didžioji pastangų dalis tiesiogine prasme nubėga į užmarštį. Dėl patentuotų RUCK trapecijos formos rankenų kojelės yra platesnės ir suplotos išorėje, todėl spaudimas gali būti paskirstytas didesniame plote. Tai reiškia, kad ranka turi didesnį kontaktinį paviršių ir gali efektyviau sugriebti objektą. Dėl tiksliai apskaičiuoto irankio rankenėlių spindulio jėga optimaliai perduodama pjovimo briaunoms. Kiekvienas pjovimas atliekamas lengvai ir tiksliai!

1. Tolygus spaudimo pasiskirstymas ant pirštų ir delno.

2. Įrankiai pagal rankos padėtį

3. Jokio slydimo, nereikia sukibimo

4. Specialios formos kojelių spinduliai optimaliam jėgos perdavimui.

Viskas kontroliuojama

Nesvarbu, ar tai būtų nuospaudų šalinimas ar sustorėjusių ir grybelinių nagų pašalinimas, pėdų priežiūros prietaisas yra nepamainomas jūsų profesionalioje pėdų priežiūros rutinoje. Visų pirma, antgalis turi puikiai tilpti į ranką pagal dydį, svorį ir formą. Jis neturėtų būti per sunkus. Tai vienintelis būdas užtikrinti saugų ir ergonomišką darbą.

Išvada: rūpinkitės savo rankomis! Ne tik per pirštines ir rankų higieną. Ergonomiška darbo aplinka, baldai, darbo kėdė ir, svarbiausia, rankoms patogūs įrankiai sudaro bendrą lengvesnio ir ergonomiško darbo koncepciją. Jūsų rankos, kaip du svarbiausi jūsų „įrankiai“, turėtų būti to vertos. Mielai patarsime, kaip būtų galima ergonomiškai pagerinti jūsų individualią darbo situaciją.

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.

Svetainėje mes naudojame slapukus, kurie leidžia jūsų poreikiams pritaikyti svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi mūsų svetaine.