- News
- 0 likes
- 262 views
- 0 comments
Jei ant kojos nago nukris plyta, nesužaloti nagą bus sunku. Tačiau dažniausia nagų traumų priežastis – per ankšta avalynė arba netinkamai nukirpti nagai. Gijimo procesas visada skausmingas, o gydymas turi būti patyrusio ortopedo rankose.
Sąvoka "sužeistas nagas" reiškia nagą, kuris buvo stipriai pažeistas išorinių poveikių. Galimos priežastys yra suspaudimas, smūgis arba slėgis. Daugeliu atvejų po nagu susiformuoja mėlynė (poodinė hematoma), kurią galima atpažinti pagal nago spalvą, kuri keičiasi iš tamsiai mėlynos į juodą. Tačiau taip būna ne visada, kaip pastebi podologė Elizabeth Prince: „Kartais nagas augdamas tiesiog banguoja. Priežastis yra nagų matricos randai dėl traumos.
Iki šaknų: nagų matricos pažeidimas
Nepriklausomai nuo to, ar tai rankų ar kojų nagas, traumos metu dažnai pažeidžiama nagų matrica. Tai gali turėti esminės įtakos gijimo ir augimo procesui, nes nagų matrica yra nago augimo centras. Ji gerai apsaugota prie nago pagrindo ir gali būti atpažįstama iš balkšvos spalvos pusmėnulio formos. Matrica užtikrina ląstelių dauginimąsi ir stiprią nagų keratino struktūrą.
Nagų matricos pažeidimai atsiranda dėl trauminių sužalojimų, taip pat po operacijos: gydytojai chirurgai vis dar atlieka nagų operacijas - pašalina nago plokštelę. Tai dažnai sukelia deformaciją ir nagų matricos sužalojimą. „Pastebėjau, kad atsiranda randų, ypač po operacijos“, – aiškina podologė Elisabeth Prince. "Nagai gali augti visomis įmanomomis kryptimis ir netgi gali išsivystyti atskira nagų atauga."
Nuolatinės pėdos problemos
Smogimas į kojos pirštą yra dažnesnis nei sumušimas plaktuku. Tačiau nuolatinis spaudimas nago paviršiui irgi gali turėti nemalonių pasekmių. Maratono bėgikai, žygeiviai ir teniso žaidėjai gali jums pasakyti keletą dalykų apie žinomą pėdų problemą sportuojant. Kojų pirštai pamėlynuoja, o nagų atsiskyrimas (onicholizė) dažnai yra neišvengiamas. Jei yra žala, ją reikia gydyti!
Bet visada galioja štai kas: geriau prevencija nei gydymas!
Kalbant apie aktyvų sportą, įskaitant žygius pėsčiomis, svarbūs du dalykai: tinkama nagų priežiūra ir tinkama avalynė.
1. Nagų priežiūra kaip prevencija.
Kojų nagai visada turi būti kirpti tiesiai, o ne užapvalinti kampuose. Priekinė nago plokštelės dalis turi būti minimaliai už piršto galiuko, kad išlaikytų apsauginę funkciją. O ypač jei problemų jau yra, šį darbą siūlome patikėti pedikiūrininkui ar podologui.
2. Batai turi atitikti dydį!
Bėgiojant visada reikia „piršto pločio vietos prieš batų didįjį pirštą“. Bėgimo stumiamasis judesys seka natūralią judesių seką. Kai kuriose sporto šakose, pavyzdžiui, tenise ar rankiniame, šis procesas yra labai įtemptas dėl greitų startų ir staigių sustojimų. Tas pats pasakytina ir apie žygius nuo kalno. Jei pirštų srityje nėra pakankamai vietos, nuolatinis spaudimas pirštų galiukams yra neišvengiamas. Siūlome naudotis specialią liniuotę, kad sužinoti savo kojos ilgį centimetrais
Teisingai gydykite nagų pažeidimus
Tamsiai mėlynas kojų nagas rodo, kad po nago plokštele susiformavo mėlynė (poodinė hematoma). Jei skausmas ir spaudimas labai stiprūs, gali padėti gydytojo atlikta trepanacija. Nedidelis grąžtas (sterili arba įkaitinta adata) perveria nago plokštelę ir leidžia nutekėti kraujui. Jei mėlynė tęsiasi iki nago galiuko, pėdų specialistas gali jį perverti, pavyzdžiui, medicininiu peiliuku. Šie metodai nepadės, jei mėlynė sukietėjo. Tada teks palaukti, kol tamsi dėmė išaugs pati.
Priklausomai nuo pažeidimo masto, nago plokštelė gali nusilupti. Nagų guolio apsauga čia ypač svarbi, nes prarandant natūralią barjerinę funkciją lengviau patenka patogenai ir padidėja infekcijų ar grybelinių ligų rizika. Kai kuriais atvejais augantį nagą būtina nukreipti, kad būtų išvengta deformacijos.
Comments (0)